avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1682 soluții astăzi
Forum Activitate mirelba

Activitate mirelba

Răspuns la discuția Divort
am inteles,multumesc.
Răspuns la discuția Divort
Si unde va fi citat?Vroiam sa stiu dc dureaza saptamani,luni sau chiar ani?Ma gandeam ca dc el nu va veni la termene se va termina repede.
Discuție Divort
Buna,cat poate dura un divort in situatia in care sotul e plecat din tara,la termene nu vine si sunt copii minori?Unde trebuie citat dc nu cunosc nici macar orasul unde e stabilit? In cat timp se finalizeaza procesul?Multumesc.
Răspuns la discuția divort avantaje
Multumesc frumos pt raspunsuri.
Răspuns la discuția divort avantaje
multumesc ,multa sanatate!
Răspuns la discuția divort avantaje
Ce inseamna mai exact cerere reconventionala?Multumesc
Discuție divort avantaje
Buna ziua,as avea o intrebare:intr-un eventual proces de divort ar fi mai avantajat cel care depune primul actiunea sau nu are nici o relevanta? Sa astepte sa faca celalalt primul pas?Multumesc.
Va rog sa-mi spuneti daca certificatul medico legal fara plangere la politie ajuta intr-un proces de divort impotriva sotului?Va multumesc
Buna ziua,va rog sa ma lamuriti in urm.problema:anul trecut in cadrul unui proces (nulitate act)am cerut ajutor judiciar.Deoarece nu m-am incadrat la termen cu procurarea actelor,s-a anulat procesul respectiv.Acum,dupa un an primesc o hartie de la instanta prin care sunt instiintata ca trebuie sa platesc taxa aceea de ajutor public.Este in regula?
buna ziua,vreau sa cumpar un apartament care e in stadiul de constructie.Proprietarul are o ipoteca pe terenul unde se construieste blocul.Notarul m-a instiintat de situatie(ca e ipoteca,ca nu prea are acte de la constructor),dar tin neaparat sa cumpar deoarece e foarte ieftin si pe deasupra pot plati in rate.La ce riscuri ma expun?Ce ar trebui sa fac sa am o garantie cat de cat?Sigur,ideal ar fi sa cumpar un imobil cu CF dar n-o sa-mi permit niciodata si decat sa stau in chirie mai bine il cumpar pe acesta.Ce parere aveti?Multumesc frumos