avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Activitate petreica

Activitate petreica

Buna ziua va rog sa mi dati un sfat familia mea a fost stramutata in anul 1951 dintre care si fratele de virsta de 1 si 6 luni care a decedat in tinpul dizlocari am fost indrumat de catre C.N.S.A.S sa depun documentele la agentia judeteana pentru plati si inspectie sociala am depus actele doveditoare pe care leam obtinut de la C.N.S.A.S in scurt tip am primit comunicare ca nu ma incadrez in legea 118/1990 si va citez daca nu sinteti nemultumit de raspunsul primit la contestatie ,va puteti adresa tribunalului constanta potrivit prevederilor Legi contaciosului administrativ nr.554/2004 am icheiat citatul Va rog cu respect sa ma ajutati tribunalul se poate sa mi acorde despagubiri banesti in aceasta situatie ? Va multumesc
Răspuns la discuția Teren inregistrat la primarie
Se poate da un raspuns la ce istitutie se poate reclama situatia mea de mai sus ? Va multumesc
Răspuns la discuția Teren inregistrat la primarie
Astept un raspuns in situatia acesta de mai sus Va multumesc
Răspuns la discuția Teren inregistrat la primarie
Se poate da un sfat la aceasta intrebare ? Va multumesc
Buna seara va rog sa mi dati un sfat parinti mei au decedat in 1988 am fost plecat din tara multi ani am aflat din batrini ca parinti mei au avut pamint in primarie si ca se foloseste alcineva de aceste terenuri am depus la primarie la registrul agricol o cerere pt.verificarea terenurilor pe data de 19.11.2015 dar acesta cerere a expirat pe 19.12.2015 am inteles ca termenul de rrezolvare a fost de 30 de zile lucratoare am sunat de numarate ori la seful registrului agricol dar mise raspude ca se rezolva si imi inchide tel.Am inteles ca primarul are probleme mari cu legea Va rog sa ma indrumati unde trebuie sa ajung cu acest bon de inregistrare care a fost expirat drept dovada ? Va multumesc.
Buna ziua va rog sa ma ajutati daca se poate sint fiu de deportat si stramutat am inteles ca sa depus in parlament amendamentele ptr.legea 221/2009 ptr.despagubiri morale a fost aprobat de senat si ca urmeaza sa fie si de camera deputatilor am inteles ca se poate in prezent sa se deschide actiun in istanta in baza art.5 din legea 221/2009 ? Va rog cu tot respectul daca se poate sa se intre pe saitul A.F.D.P.R NOUTATI ptr.ca stirea a venit de la acesta asociatie va rog o explicatie cu exactitate daca se poate depune dosare in prezent sau sa mai asteptam pina la aprobarea acestui legi de la camera decizionala ? Va multumesc cu respect.
Răspuns la discuția Registrul agricol
Astept un sfat care sint pasii de urmat in legatura cu situatia de mai sus ? Va mutumesc.
Răspuns la discuția Situatia fiscala ?
Va multumesc si va doresc sarbatori Ferecite si la intreaga familie.
Răspuns la discuția Situatia fiscala ?
Persoana fizica mutumesc
Răspuns la discuția Situatia fiscala ?
Da situational Multumesc