avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Activitate Dan me

Activitate Dan me

Răspuns la discuția Probleme garantie produs
Sa vezi ce ti'l repara autorizat cum mi'a reparat mie Samsung ultima data tel luandu'mi 50 lei doar ca sa'mi spuna ca nu e posibila reparatia, era vorba doar ca nu mai lumina flashul.
Răspuns la discuția Garantie de conformitate
Poate sa mearga direct in justite?
E vorba de contraventia aia pentru reclama mincinoasa, dar dusa la extrem.
Pe mine nici macar nu ma deranjeaza nici nu vreau sa'i schimb, am intrebat un singur lucru ca sa stiu cum procedez in continuare la care au dat multiple raspunsuri.
Scuzati de postarea de test pentru ca va raspunsesem si nu se posteaza

acum a mers, sigur e ceva cu acest forum, am pierdut o gramada de timp iar ca sa re-scriu ceea ce am mai scris ma deprima la maxim.

Va intrebasem daca solutionarea "in concret" inseamna "in afara instantei de judecata".
Legat de intrebarea mea eram nedumerit daca eu ca persoana fizica mai trebuie sa cer acordul sa zicem operatorului de la call center, etc daca el deja ma anunta ca ma inregistreaza.

Odata merge odata nu, bine ca am dat copy/paste.
Am editat/reeditat altfel nu mai am dreptul sa postez
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cu ajutorul dv aflu si eu cum sta treaba in domeniul imobiliar. Ce vreau sa va spun e ca se aseamana foarte tare cu celelalte domenii, pot da un exemplu pentru ca pana si medicul stomatolog m'a furat in sensul ca mi'a gresit panoramica, mi'a ascuns lucrul asta, mi'a lucrat ca si cum totul era in regula, mi'a facut un dezastru iar banii sunt luati, nu am mai cautat sa'i recuperez, nici nu ar mai conta comparat cu malpraxisul facut.
Ziua buna!
As dori sa stiu daca trebuie cerut acordul pentru a inregistra o convorbire telefonica atunci cand cealalta parte te inregistreaza si iti mentioneaza ca daca continui acel apel telefonic inseamna ca au acordul meu... multumesc
Te'ai gandit bine, daca alunecai tu probabil vina era a ta dar in acelasi timp e la fel de adevarat ca tot magazinul a alunecat pe sub talpile tale incat ti'ai pierdut echilibrul depinde din ce system de referinta privesti. Eu as da vina pe incaltamintea cu talpi drepte, am gasit pe un site cu talpi din plastic nu mi'a venit sa cred.
O Savarina nu ti'au oferit de consolare si pentru o recuperare grabnica?
Lidl e un magazin dragut cu sefe deasemenea dar daca o sa ti se intample la Carrefour aceeasi miscare seismica, cere'le maxim de despagubiri morale si doar in instanta ca altfel te ignora si te duc cu vorba, stiu ce spun, stiu ce am patit eu la ei si mereu se repeta, mezeluri bio expirate, mancaruri amestecate, etc plus ca odata m'au controlat in borseta, am vrut sa le demonstrez ca nu am furat nimic asa cum de idioti ma acuzau, greseala mea, trebuia sa le intorc spatele din prima... nu intru in amanunte, ideea e ca lumea din jur avea toate motivele sa se uite ciudat la mine.
DAN POPESCU a scris:

Fie o puteti depune personal cu nr.inregistare,fie prin executor judecatoresc,fie prin posta,recomandat cu confirmare primire.

As depune personal direct foaia tiparita si ne-introdusa in niciun plic, dar parca vad ca nu imi da numar de inregistrare sau daca imi da imi scrie pe vreun post it ca sa scape de mine, cum fac sa ma asigur ca numarul de inregistrare e legal, presupun ca poate fi scris pe orice foaie dar cu stampila?
Daca e vorba de medicul de familie, are stampila lui personala?
...
VALENTINA MITEA a scris:

Cel mai sigur e prin executorul Judecatoresc dacă vreți sa-I obligați la ceva.

As prefera asa, dar ce implica si ce inseamna, apoi legat de costuri, timp de asteptat, etc, daca ati vrea sa intrati in amanunt ca sa stiu cum e mai bine pentru situatia actuala.