avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate Nanton1958

Activitate Nanton1958

Buna ziua,
Locuiesc intr-un apartament care are si parcare subterana, unde este si ghena blocului.
Administratorul imi percepe si pentru apartament cat si pentru parcare taxa de intretinere lift, motivand ca pentru parcare sunt cheltuieli pe cota indiviza si trebuie introduse.
Din punctul meu de vedere nu este corect sa platesc de doua ori intretinere lift,
Multumesc
Asociatia de proprietari este obligata sa arate statul proprietarilor? Eu trebuie sa fac parte dintr- o asociație de proprietari, dar administratorul nu vrea sa- mi dea statul!
multumesc
Mostenirea lasata de parinti, se imparte cu sotul?
Un bun dobandit inainte de casatorie, de unul dintre soti, daca se vinde in timpul casatoriei, se imparte la ambii soti?
Pot folosi intabularea unei proprietăți pentru încheierea unui contract de furnizare a energiei electrice, pentru persoane fizice?
Care este programul legal de munca pentru medicii din reteaua asistentei sociale?
Tocmai ca nu stiu ce lege

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Fiecare trebuie să plătească ceea ce consuma.
Pentru proprietatea comună pe spațiile comune consumul se face conform legii.

Va rog sa-mi transmiteti daca este un cadru legal prin care se stabileste o cota de plata pentru cei care au centrale proprii de apartament, intr-un bloc unde sunt proprietari cu centrale proprii si alti proprietari alimentati cu caldura in sistem centralizat.
Va multumesc
Răspuns la discuția Impozitare arenda
A uitat de cei 40% care nu trebuiau impozitati. I-au oprit si pe aceia la sursa!