avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Activitate ADINA GARTAN

Activitate ADINA GARTAN

Ma ajutati furnizandu-mi normele metodologice de aplicare a OG 46 /2007?
Multumiri anticipate.
Caut normele metodologice de aplicare a OG 46 din 2007.Ma puteti ajuta? E o chestiune urgenta. Multumesc anticipat.
Ai dreptate in legatura cu faptul ca fac altceva, caci altfel nu mi-as permite sa las o firma ‘’sa astepte’’. Am primit candva propunerea de a o vinde, insa am refuzat. Eu inca mai fac parte din categoria absolventilor de drept care cred ca poti sa practice profesia fara a fi opriti de toata increngatura asta de legi.
In tara asta e important sa gasesti oportunitati care sa-ti ofere posibilitatea sa iti folosesti cunostintele si experienta acumulata in domeniul juridic.
si ce se intampla oare daca o asfel de societate are activitatea suspendata?...:)...m-am gandit ca pana trec valurile si se lipezesc lucrurile e o solutie de reducere a stresului.
Răspuns la discuția LEGEA GESTIUNII
Imi poate oferi cineva un model de proces verbal de predare primire a gestiunii???...e urgent!...multumiri anticipate
Răspuns la discuția sa vorbim despre amenzi
eu sunt deschisa oricarei discutii bine documentate...mai ales ca merg in instanta peste 2 zile:)
Răspuns la discuția sa vorbim despre amenzi
e un subiect extrem de interesant.va ofer spre analiza urmatoarea speta:
la firma x pana de curent...nu functioneaza casa de marcat2 ore...nu se trec in jurnal incasari...amenda data de garda. in urma intocmirii procesului verbal de contraventie facut firmei....in legea contabilitatii este prevazut ca persoana vinovata raspunde....nu firma e vinovata , ci salariatul...putem contesta in instanta pe acest motiv?
Profilul firmei este de confectii.Mi-ar fi de ajutor daca mi-ati oferi un model de fisa de post pt. functia de DIRECTOR GENERAL.
Multumesc anticipat celor care vor da dovada de promptitudine.
Răspuns la discuția angajare asistent medical
Cum ti-au motivat cei de la resurse umane refuzul de a-ti furniza bibliografia?
De obicei aceasta se afiseaza.
Răspuns la discuția nu imi accepta demisia
hahaha...ok. recunosc daca vrei...''citasem din amintiri''...mc razvan
ajuta tu oamenii pe viitor daca tot mai ai dosarele.