avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 448 soluții astăzi
Forum Activitate akayos

Activitate akayos

BUNA SEARA
situatia mea e rea de tot.am tot incercat sa gasesc niste solutii la problemele mele dar rezultatele sunt nule.am 2copii si un mariaj reusit zic eu.dar nu am o casa.veniturile sunt bunicele ,am un loc de munca stabil dar nu reusesc sa obtin nici un fel de credit.la dosar se cere factura de la utilitati dar stam intrun apartament inchiriat fara a avea contract.deci facturile sunt achitate de mine dar nu ma ajuta cu nimic.nu vad nici o cale spre realizarea acestui plan.ppoate printre cititori exista cineva care stie o solutie. multumesc frumos
buna ziua.pot fi PFA si salariat al unei firme in acelasi timp/
buna ziua
pot da declaratie pe propria raspundere la un notar public ca sunt necasatorit dar in realitate sunt.care sunt consecintele d.p.d v.legal.am auzit de ciudatenia asta si sunt f.curios.
multumesc frumos
tatal meu a decedat cu 8 luni in urma iar fratii mei folosesc bunurile dupa bunul lor plac.am mers in ianuarie sa vorbesc cu ei sa facem succesiune de mostenire dar a iesit cearta.nu sunt de acord.mama a vandut o parte de teren dupa moartea tatei aceasta fiind mostenire de la parintii ei.una din surori a construit casa pe o parcela de teren fara a avea titlu de proprietate.nu stiu cum a obtinut documentele necesare pentru energia electrica pentru ca nu au nici un act de proprietate.au doar o adeverinta de la primarie.ceva este in neregula acolo dar eu nu am acces la nici un document.as dori sa stiu daca mama putea sa vanda terenul dupa decesul tatei fara acordultuturor copiilor.e dureros ca familia mea se comporta asa dar va rog ajutatima cu niste raspunsuri.intotdeauna sunt pusi pe cearta si nu se poate rezolva pe cale amiabila.nu vreau decat partea mea de mostenire de la tatal meu.am si eu aceleasi drepturi ca si ei.multumesc frumos.
tatal meu a decedat cu 8 luni in urma iar fratii mei folosesc bunurile dupa bunul lor plac.am mers in ianuarie sa vorbesc cu ei sa facem succesiune de mostenire dar a iesit cearta.nu sunt de acord.mama a vandut o parte de teren dupa moartea tatei aceasta fiind mostenire de la parintii ei.una din surori a construit casa pe o parcela de teren fara a avea titlu de proprietate.nu stiu cum a obtinut documentele necesare pentru energia electrica pentru ca nu au nici un act de proprietate.au doar o adeverinta de la primarie.ceva este in neregula acolo dar eu nu am acces la nici un document.as dori sa stiu daca mama putea sa vanda terenul dupa decesul tatei fara acordultuturor copiilor.e dureros ca familia mea se comporta asa dar va rog ajutatima cu niste raspunsuri.intotdeauna sunt pusi pe cearta si nu se poate rezolva pe cale amiabila.nu vreau decat partea mea de mostenire de la tatal meu.am si eu aceleasi drepturi ca si ei.multumesc frumos.