avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 667 soluții astăzi
Forum Activitate carmenn5

Activitate carmenn5

La mulţi ani! Sănătate şi împliniri tuturor colegilor!
Referitor la depunerea declaraţiilor la administraţia financiară pentru anul 2010, îi rog pe colegi să mă ajute în acest sens, mai precis cu venitul brut estimat, cheltuieli deductibile etc.
Vă mulţumesc!
Salut şi felicitări tuturor celor ce au luat acest examen!
A fost un examen greu şi cu mare rezistenţă la stres. Eu m-am pregătit aproape un an de zile pentru el. L-am tratat la cel mai serios mod cu putinţă şi am reuşit din prima.
ªi ca să citez un alt coleg ,, îţi trebuie un car de cunoştinţe juridice, un gram de noroc şi un maestru ,,.
Referitor la cei ce au picat să nu se descurajeze şi să lupte pentru a-şi îndeplini acest vis. Luaţi exemplul celor ce susţin în fiecare an examenul la magistratură. Chiar dacă pică cu câteva grile, nu renunţă şi vor reuşi.
Mulţumesc tuturor colegilor ce m-au ajutat prin sfaturile lor şi le urez baftă celor ce îşi vor încerca norocul în 2010! Carmen
Având în vedere, că o bună parte dintre colegii avocaţi susţin mâine greul examen de la INM, le doresc tuturor multă baftă!
Salut tuturor!

Cu respect, vă solicit ajutorul în a-mi recomanda autorul sau autorii după care aţi înţeles mai bine disciplinele:
1. Drept Penal - Partea generală
2. Drept Procesual Penal - Partea generală şi Partea specială
Aştept cu mare interes recomandările voastre!
Mulţumesc forumului şi tuturor colegilor multă baftă pentru tot ce şi-au propus pe anul 2009!
Salut ! Stie cineva concret daca in 2009, admiterea va fi sinteza sau grila? Examenul se va sustine in toamna sau in vara? Va fi la Bucuresti sau in fiecare judet?
Multumesc anticipat !