avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 442 soluții astăzi
Forum Activitate redstyle

Activitate redstyle

Discuție suspendare
daca exista o condamnare cu suspendare pentru inselaciune cu cec , se poate iesi din tara ?
va rog sa imi spuneti daca pentru o condamnare de 2 ani de inchisoare cu executare definitiva se poate face o cerere de schimbare.....sa fie executati la locul de munca sau in folosul comunitatii!!! va multumesc
!
Răspuns la discuția denunt
nu am dat ...mi se cer bani pentru a scapa de o pedeapsa mica ..... daca fac denunt pot face o intelegere cu dna sa ma ajute intr-un fel ?
Discuție denunt
va rog sa imi spuneti...daca denunt o fapta de coruptie....la dna...acestia ma pot ajuta in vreun fel?pe scurt...dau bani,scap de inchisoare....nu dau...nu scap..
Răspuns la discuția cai de atac
este un dosar pentru inselaciune...si condamnarea de 2 ani cu executare....se mai poate merge mai departe de curtea de apel?
Discuție cai de atac
buna ziua...va rog sa imi spuneti daca dupa o sentinta definitiva intr-un dosar penal la curtea de apel craiova mai exista vreo cale de atac
va multumesc!!!
Răspuns la discuția cerere de conexare dosare penale
locul faptei este acelasi , acelasi punct de lucru doar societatile au sediul social diferit
buna seara !

am nevoie de un sfat intr-o problema penala

in anul 2008 am administrat societatea fratelui meu (am avut o imputernicire in acest sens dar nu legalizata la notar), am deschis un punct de lucru si am achizitionat marfa de la diversi agenti economici

am ajuns in imposibilitate de plata iar 4 societati mi-au deschis dosar penal pentru inselaciune constituindu-se parte civila

1 dosar penal cu 2 societati (emis BO) a fost la Judecatoria tg jiu pentru care am fost condamnat la 3 ani cu executare (avand antecedente penale dar nu pentru fapte asemanatoare pentru care mai imi trebuia 3 luni sa am dreptul la reabilitare )
am facut recurs iar acum ma aflu in instanta de Curtea de Apel Craiova prejudiciul l-am achitat integral la o societate iar la cealalta doar jumatate .

2. al doilea dosar penal cu celelalte societati se afla in prima instanta la judecatoria Drobeta Turnu Severin , iar la fel prejudiciul l-am achitat cate jumatate la fiecare societate .

pentru ca dosarul de la curtea de apel sa se mai prelungeasca ca sa pot achita prejudiciul integral as putea cere conexarea celor doua dosare

si daca DA , care instanta cere Dosarul pentru conexare cea de la Curtea de apel sau cea din prima instanta Judecatoria Severin care este deocamdata in prima faza

ce ma puteti sfatui .... daca este o SOLUTIE buna ca dosarul de la CA sa se mai amane pentru a avea termen de a achita prejudiciul integral .

va multumesc


va rog mult sa imi spuneti si mie ce se poate face daca am doua dosare pentru fapte savarsite in acelasi timp.este vorba de inselaciune dar cu firme diferite...un dosar se afla la curtea de apel craiova si unul la judecatoria dr tr severin...pot sa fac o cerere sa mi se judece amandoua...sau ce pot sa fac ?va rog sa imi spuneti ce ar trebui facut sa mi se judece impreuna! va multumesc!!!
buna seara..va rog sa imi spuneti de daca pot rezilia contractul ptr aparare cu un avocat intr-un proces penal aflat la curtea de apel craiova...mentionez ca am mai schimbat avocatul o data ddeoarece nu se prezenta in instanta...la fel si cel de acum.....va multumesc!