avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Activitate evascu

Activitate evascu

Lucrez pt o persoana importanta in Romania,sunt secretara, de foaarte multe ori ma jigneste, (idioata, batuta in cap,etc)...ce e de facut? exista vreo lege care s ama ajute??:((
Buna ziua, de curand am primit preaviz de 20 zile,motivul: reorganizare, probleme financiare ale firmei..etc...problema este ca eu nu as mai vrea sa stau program full time(8-17) in aceasta perioada ci 4 ore..chiar daca dureaza 1 luna aproape..este posibil? legal? :((
dupa cat timp de neplata a intretinerii ,sau , la ce suma neplatita administratia blocului are dreptul legal sa dea in judecata locatarii?exista o lege in acest sens? va rog, multumesc multX-(
multumesc pt raspuns,acum, inca o intrebare: ti se pot lua bani si din contul de salariu pt amenzi, si/sau impozite?sau doar din contul personal.
deci proprire inseamna ca i s-au blocat banii ? nu i s-au luat de catre primarie? deci daca plateste din amenzi i se elibereaza banii in cont, adica ii poate scoate? va rog mult, lamuriti-ma, nu am cunostinta de astfel de termeni.
deci e legal..nu putem face nimic,i.au confiscat acei bani . multumesc
Azi dimineata,sotul meu a primit o suma de bani in contul personal,la ora 12 s-a dus sa scoata banii, de la banca i s-a spus ca banii au fost in cont la ora 11, iar la ora 12 nu mai era nici un ban, (banca BCR)si i-a dat un extras cu 0 lei pe care scria ceva de la primaria sect. 4 , ca i s-au oprit banii din cont pt amenzi neplatite, e legal? ce putem face?= Multumesc
Răspuns la discuția concediere insarcinata
reorganizare judiciara? adica? scuze,as vrea sa stiu exact tot ce se poate, multumesc.
as dori, va rog, sa imi spuneti, in ce conditii poate fi concediata o femeie insarcinata? legal. multumesc.
lucrez la o firma de 4 luni si as dori sa stiu de cata vechime este nevoie pt a primi salariu,sau bani de la stat , nu situ exact cum este, daca raman insarcinata?