avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Activitate imolla

Activitate imolla

buna ziua
as dori sa stiu daca in cazul in care din cele 126 de zile de concediu pre si postnatal s-au efectuat inanite de asterea copilului doar 60, diferenta de 66 zile se pot efectua ca si postnatal, sau doar cele 42 de zile obligatorii?
va multumesc
Poate tatal copilului sa ramana in concediu de paternitate (pt ca mama nu este angajata ,nu poate beneficia de indemnizatie ) pt a putea beneficia de indemnizatia pt cresterea copilului ;mentionez ca parintii copilululi nu sunt casatoriti legal,dar tatal va recunoaste copilul si ii va da numele lui.Este obligatoriu ca parintii sa fie casatoriti legal pt ca tatal copilului sa ramana in concediu de paternitate si sa beneficieze de indemnizatia respectiva?
In numele tatalui meu,va rog frumos sa ma lamuriti in legatura cu iesirea la pensie.Va acord urmatoarele date:
-nascut in 1958 ,in 16 noiembrie implineste 51 ani
-lucreaza la CFR,are 33 ani si 9 luni vechime(inclusiv armata);
-32 ani si 1 luna cotizati
-a fost pana in 2001 la grupa I,iar din 2001 la gr.II
-are la gr.I 20 ani ,6 luni.
Vreau sa mentionez ca nu au vrut sa ii ofere inf la casa de pensii.
Multumesc anticipat celor care imi acorda inf.
are cineva un model de raport activitate -consilier juridic -pt definitivatul de la UCCJ.MAULTUMESC . jurilex84@yahoo.com
Discuție spor pt master
buna,va rog frumos sa imi dati temeiul legal prin care se prevede acordarea unui spor pt f-ctionarii publici care au masterul .multumesc frumos.
as dori si eu cateva din acele sentinte def. si irevocabile privind cele 2 sporuri, adresa de mail petruta25_valean@yahoo.com. Multumesc foarte mult.
buna ziua
as dori sa stiu daca se poate deconta naveta functionarilor publici
multumesc