avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 697 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vreau sa fac acte la casa si nu stiu cum
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vreau sa fac acte la casa si nu stiu cum

mama a primit de la bunica o casa dar problema este ca nici bunica nu avea acte pe ea,dar la primarie a platit pe numele ei casa,acum bunica a decedat si nu stim cum sa facem actele
Buna seara am si eu o ploblema sotul meu a. Decedat. Acum douo lui si am facut o casa pe pamintul la soacra si nu nea facut acte ce pot sa fac va mulțumesc
Vreu sa fac actele lui mama casa a fost tot așa a lui bunica dar acum este a lui mama ce sa fac casa îmi recapăt înapoi actele
Dezbateti succesiunea dupa bunica.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intabulare casa ocsike ocsike cum as putea intabula o casa la care ia fost proprietar bunicu si bunica mai mult de 50 ani dar fara sa o intabuleze. Acum au decedat si la inpozit apare ... (vezi toată discuția)
Teren si casa fara acte pristopanu07 pristopanu07 Buna seara! Va rog mult sa ma ajutati in urmatoarea problema: Bunicii mei (in prezent decedati) au cumparat in urma cu peste 30 de ani un teren cu acte de ... (vezi toată discuția)
Nu avem acte pe casa gabrielarosu gabrielarosu buna ziua. tatal meu a decedat in urma cu trei ani. casa in care locuim este a bunicilor mei. bunicul a decedat si el. tata nu are decat rol pe numele lui. ... (vezi toată discuția)