Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... recuperare salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

recuperare salariu

Buna ziua,am si eu o intrebare catre cineva care se pricepe sau s-a mai lovit de o problema asemanatoare.Am lucrat la o firma de catering cu contract de munca pe termen nelimitat.Pe data de 15 decembrie 2009 am fost anuntati verbal sa plecam acasa,si ne vor anunta ei cand v-om incepe treaba.Pe data de 1 februarie 2010 am fost anuntati ca sa emis o decizie de incetare am muncii si bagarea in somaj.intrebarea mea este: este mormal si corect sa imi cer salariul pe perioada cat am fost acasa? adica 15.12.2009-01.02.2010 tinand cont ca eu eram inca angajat la firma in aceasta perioada. Va multumesc
Poate daca faceti valuri reusiti sa vi se desfaca CIM disciplinar pentru lipsa de la locul de munca