avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 347 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Casatorie la 16 ani-consecinte
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Casatorie la 16 ani-consecinte

buna,va rog sa m ajutati dak se poate am 16 ani jumatate sunt cu un baita de 20 de ani de 2 ani impreuna parintii nu sunt deakord ku el si eu sufar mult vrem sa ne casatorim da ne este frica de parintii.......vrea sa plec de acasa de buna voie si sa ma mut l el dar parintii o sa vina dupa mine cu politia sigur ce putem face parintii pot sa i faca vreun rau lui sau pot sa ma ia de akolo dak eu nu vrea sa plek...rasp urgent dak se poate...si in leg ku scoala sa nu m judecati deoarece scoala o sa o continui e de acord sa m intretina la scoala pana o termin ast rasp voastre multumesc
Cel mai recent răspuns: croitoruroxana , utilizator 10:54, 1 Iulie 2010
multumesc pt rasp date ...............eu stiu ca nu e bine da nici asa nu mai pot sta ma afecteaza forte mult ma distruge incet incet si ne iubim prea mult sa renuntam la o rel de 2 ani:(( nici pe ascuns nu ma pot vedea ca se afla foarte usor si apoi e mai rau

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Oare sa plec de la parintii mei??? Ungureanu Marcela Ungureanu Marcela Buna ziua. am si eu o intrebare si poate ma si ajutati cu un sfat. Ma numesc Ungureanu Marcela, am 17 ani...am probleme destul de grave cu parintii mei (sau ... (vezi toată discuția)
Parintii nu sunt de acord cu casatoria fiicei danacrina danacrina Buna, Am 19 ani si sunt logodita de mai bine de jumatate de an cu un baiat cu 8 ani mai mare ca mine. La sfarsitul primului meu semestru de facultate am ... (vezi toată discuția)