Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna ziua
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna ziua

presupunem ca am fost victima unui viol..sunt majora...am depus plangere...inculpatul a fost retinut pt 29 de zile..nu sunt singurul cap de acuzare...pot retrage plangerea ? multumesc .
Solicitati avocatului inculpatului-daca nu aveti avocat-sa solicite instantei sa se judece fara public avand in vedere ca este vorba de o infractiune de viol,vazand caracterul intim si deosebit al faptei ce presupune lipsa publicului.
andymaurul, utilizator
sunt interesat..daca sunt mai multe victime..aceastea sunt audiate separat ? sau toate odata? sunt speriata de faptul ca s-ar putea afla ca sunt parte vatamata ! multumesc anticipat
In mod cert se poate afla ca sunteti parte vatamata.
nu se poate ascunde asta?