Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum refuz antena gsm pe bloc?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum refuz antena gsm pe bloc?

va rog spuneti-mi si mie care este procedura prin care se aproba montarea unei antene gsm pe bloc? Eu nu sunt de acord cu ea, datorita radiatiilor puternice pe care le produce. Asociatia a organizat sedinta, dar in general la sedinte nu vin mai mult de 7, 8 oameni, la 5 scari de bloc. Exista posibilitatea (nefericita) sa se aprobe prin vot al celor prezenti? este corect un vot de, sa zicem, 4 la 3..in conditiile in care toti ceilalti sunt absenti? Dat fiind ca este vorba de proprietatea tuturor celor prezenti, nu ar trebui ca acceptul sa vina in urma semnarii de catre fiecare apartament a acordului? Unde pot apela in cazul in care se va vota in cativa oameni si presedintele blocului (care probabil e deja mituit) va aproba in numele tuturor? Din cate stiu terasa blocului este spatiu comun, deci imi apartine si mie, ca proprietar. Va rog ajutati-ma, sunt in mare criza de timp. Multumesc
Nu se specifica in nici un raport efectul continuu asupra activitatii cerebrale al acestor amplificatori si nu antene.
Intradevar..semnalul ajuns in zona acestor antene este mic....dar nu s a masurat amplificarea acestor semnale care este mult mai mare decat cel primit. A fost o directiva de a nu se manta aceste amplificatoare in zone puternic populate,dar banii fac posibila orice ilegalitate.
proprietaru a scris:

A fost o directiva de a nu se manta aceste amplificatoare in zone puternic populate,dar banii fac posibila orice ilegalitate.

aveti numarul directivei?