Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj

Vreau sa introduc actiunea de partaj si as dori sa stiu cum se va imparti casa daca in urma actiunii de divort minora de 4 ani mi-a fost incredintata?
Buna ziua , va rog daca ati putea sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare : in urma unui proces de partaj am castigat o garsoniera cu tot cu bunuri . Intrebarea este : in cele 30 de zile cat are voie fostul sot sa faca contestatie ii pot spune sa elibereze garsoniera deoarece in hotararea actuala scrie ca am castigat-o eu ? Va multumesc.