Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... vreau schimbare de nume
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

vreau schimbare de nume

Vreau si eu sa schimb numele baietelului meu de numai 4 ani in urma divortului ,dar acesta nu este de acord dar nici nu se intereseaza de copil cum sa fac?:(:(:(
Ba se poate sa nu se poata.....din pacate, chiar daca va casatoriti.
Doar daca viitorul sot il adopta pe copil ar putea interveni schimbarea de nume. Dar pentru adoptie trebuie acordul tatalui biologic( in felul acesta "scapa" si de pensia alimentara);)