Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... apa rece - pret / mc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

apa rece - pret / mc

de ce variaza luna de luna pretul afisat la intretinere pt 1 mc de apa rece?
care este pretul corect al 1mc apa rece azi 20.10.2010 ,inclusiv apa menajera deversata la canal?
Amandoi aveti dreptate. APA NOVA in Bucuresti....iar dv. @adriantot in Iasi.
Pretul apei nu este la fel in toata tara.
la mine in bloc este 4 lei.
deci variaza se pare in functie de cum este calculat si de ce include.
La mine la bloc este 4,8 lei mc de apa rece!X-(
In cazul acesta, daca sunteti din Bucuresti, la pretul apei reci e posibil sa fie incluse si pierderile, adica factura se imparte la consumul declarat de proprietari. Cu alte cuvinte pierderile sunt impartite la consum.

In alte blocuri, pe liste, este o rubrica separata de "pierderi", unde impartirea acestora se face in functie de cota-parte indiviza....sau numar persoane....sau egal la fiecare apartament, dupa cum s-a decis in cadrul asociatiei.

elga50, moderator