Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Blocare in parcare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Blocare in parcare

Buna ziua
Exista in legislatie o sanctiune pentru nesimtitii care blocheaza intentionat alte masini in parcare doar ca sa se distreze?
@chans

In situatia in care titularul spatiului cu destinatia de parcare isi gaseste locul ocupat de catre tert,acesta unde are dreptul sa mai parcheze autoturismul propriu,fara a ocupa locul detinut de altcineva?
In situatia in care concesionarul spatiului,recte primaria nu isi mai angajeaza responsabilitatea ulterior concesionarii spatiului,politia rutiera nu se implica pentru solutionare deoarece nu este drum public,atunci care apreciati ca este modalitatea legala ?