Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Somatie de plata - proba cu martori
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Somatie de plata - proba cu martori

Parata vrea sa dovedeasca cu martori ca a platit facturile emise de reclamanta. Facturile in cauza au fost emise in perioada iulie 2009 - aprilie 2010 si sunt in numar de peste 300. Este greu de crezut ca martorii propusi de parata(salariatii care au receptionat marfa) isi vor aminti ca factura X a fost platita in data Y. Instanta poate admite proba cu martori ?
Imi puteti spune cemotive sa invoc pentru a cere respingerea probei cu martori?
Multmesc!
nu - va respinge administrarea probei testimoniale cu unul sau doi martori...iar pe fondul somatiei - va aprecia daca sustinerile debitorului sunt juste sau nu - respectiv daca aspecte contestate sunt judicioase sau nu -- MULT SUCCES ...