Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... radar - numere murdare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

radar - numere murdare

Am fost filmat cu aparatul radar din fata,si in miscare,depasind limita de viteza. In spatele meu mai mergea inca un autoturism cu aceeasi viteza. Dupa aprox 1 km,ne opreste un agent pe amandoi. Soferului sin spatele meu ii arata inregistrarea,mie nu...dandu-ma jos din masina am constatat ca numarul masinii,si nici marca nu sunt vizibile,fiind acoperite cu gheata murdara - lucru ce-mi zice si soferul care a vazut inregistrarea: pe caseta se vede masina da nu numarul de inmatriculare! ce este de facut?
multumesc mult pt spontaneitate :) si pt raspunsuri