Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale AUDITORI LA SA??PE CE PERIOADA??
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

AUDITORI LA SA??PE CE PERIOADA??

Va rog sa-mi spuneti daca legea imi impune un anumit termen pentru mandatul auditorilor la un SA, sau acesta poate sa fie pe orice perioada?
Multumesc
Ok, m-am uitat pe site-urile recomandate.
Inteleg ca, in situatia mea, daca s-a optat de la inceput pentru auditori, neexistand cenzori (este ok sa ai auditori si sa n-ai cenzori, dpdv legal?) pot sa prelungesc mandatul acestora pe ce perioada doresc.
Este corect?
multumesc mult pentru indrumari=D>