Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii salariu minim pe economie si salariul mediu pe 2011
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

salariu minim pe economie si salariul mediu pe 2011

As dori ,daca poate cineva sa-mi spuna care este salariul minim pe economie si salariul mediubrut pentru 2011 ( oficial). Eventual daca este publicat undeva acest lucru.
Multumesc anticipat
Unul nou a fost aprobat (respectiv pentru anii 2011-2014), iar incidenta articolului invocat de dumneavoastra devine nula caci din punct de vedere formal s-a aprobat un nou CCMNN, dar nu a fost inregistrat la Ministerul Muncii deci nu isi produce efectele.
Salariul minim pe economie in anul 2011

In Monitorul Oficial nr. 0824 din 09 Decembrie 2010, Guvernul României a publicat Hotărârea nr. 1193 din 24 noiembrie 2010 – pentru stabilirea salariului de bază minim brut pe ţară garantat în plată.

ASTFEL, PENTRU 2011 NIVELUL SALARIULUI MINIM VA FI DE 670 LEI (LUNAR).
Salariul mediu brut pe anul 2011 (info rapid)

Salariul mediu brut pe anul 2011 este – 2.022 lei – valoare aplicabila la orice calcul care implica acest indicator.

Baza legala – Legea nr. 286/2010 si Legea nr. 287/2010 –