avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 221 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Actele necesare pentru introducerea unei actiuni de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Actele necesare pentru introducerea unei actiuni de divort

Buna ziua,
Ptr deschiderea actiunii de divort ce acte ar trebui sa prezint ?
Cam cat ar dura pana la pronuntarea divortului daca suntum de acord cu toate punctele in privinta copilului, pensie, nume dupa divort, etc ... ?
Mergeti la un mediator, nu are rost sa mai repet ce au scris deja colegii mei, dar procedura medierii are avantajele ei, avantaje de care inteleg ca deja ati beneficiat.
Succes in continuare

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort culpa comuna marinescucorneliu marinescucorneliu buna ziua, sotia mea a depus actele de divort din culpa comuna. Pe instiintarea de divort e trecut la probatoriu ancheta sociala,( avem un copil impreuna) ... (vezi toată discuția)
Divort nucusor nucusor se poate divorta la notar??cit dureaza,cit costa ,si ce acte sunt necesare?se poate face un fel de \"imparteala a lucrurilor la notar daca cei doi sunt de ... (vezi toată discuția)
Divort daniela70 daniela70 Buna ziua! Sotul meu doreste sa-i dau acordul pentru depunerea cererii de divort. Mentionez ca avem un copil minor , un apartament si o masina, dobandite ... (vezi toată discuția)