Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis intr-o tara europeana
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis intr-o tara europeana

In cazul unei persoane cu cetatenie romana, careia i-a fost anulat permisul de conducere in Romania, dar care poseda permis de conducere european, in ce conditii si cind anume mai are voie sa circule in Romania?
@eumarian :bow:
Ma bucur ca macar in privinta faptului ca nu poate circula am avut dreptate, multumesc ca ati lamurit userul. Am raspuns intrebarii dupa ce am consultat o sursa ''cu cascheta'', cum am mai facut si altadata cand erau intrebari de genul acesta (permis de conducere) insa nu as fi avut cum sa dau si textele de lege care sa-mi (sa-i) sustina informatia. Il stresam prea mult si n-as fi vrut sa dea cu cascheta pe jos :)
ContSters196669, utilizator