Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Act aditional la C.I.M
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Act aditional la C.I.M

Contractele de munca vechi trebuie modificate in mod obligatoriu prin act aditional, acum odata cu intrarea in vigoare a noul cod al muncii? :-/ Si prin act aditional sa se modifice preavizul, sa se introduca criterii si proceduri de evaluare, etc??? :-/
Nu il recomand ...am spus ca a aparut ..pe net....
Sa se dea ceva ,,oficial" sa zic asa ...
mirusaby a scris:

Nu il recomand ...am spus ca a aparut ..pe net....
Sa se dea ceva ,,oficial" sa zic asa ...

In moment ce postez un link inseamna ca si-l recomand , altfel nu vad de ce l-as mai posta ...
Ce nu intelelg eu este data cu care se faceau / intaru in vigoare aceste acte aditionale sau cand vor intra in vigoare. Mai este o chestiune: actul aditional este un document care nu poate fi agreat / semnat unilateral, deci unii angajati au tot dreptul sa nu-l semneze
Acele acte aditionale trebuia sa aiba ca data de intrare in vigoare data de 01.05.2011 ...