Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... penitenciar sau suspendare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

penitenciar sau suspendare

buna ziua. va rog spuneti mi ce sanse am sa ajung la penitenciar. am incercat sa furam 3 televizoare in valoare de31 de milioane. el era angajat eu "client" si am facut schimb de ambalaje. am fost la politie am cooperat..am declarat..politistul a spus ca el a formulat astfel incat sa luam doar o amenda.si daca suntem prosti sa mai facem vreodata ceva o sa ne ducem la puscarie...ne-a spus sa il impresionam pe procuror daca este nevoie. cel cu care am facut fapta este medic face stagiatura acum eu sunt inca student. spuneti-mi va rog cand ma duc la procuror..trebuie sa ii duc ceva..acte..ceva precum ca sunt student? pentru ca nu am bani de avocat:( si totodata..care sunt sansele sa ajumgem la penitenciar sa luam pedeapsa cu executare..mentionez ca amandoi suntem la prima abatere. va multumesc(cazul este la sectia 26)
da ,inteleg, sa lasam propunerile politistului ....Avand in vedere conduita voastra si modul in care ati comis fapta, consider ca s-ar putea face aplicarea art 18 indice1,...probabil ca asa va fi...de unde ati furat ?
Real fara egal..
Inteleg ca ati vrut sa egalati ,,realul fara egal"
Pt fapta comisa de dvs e forte posibil sa nu aiba locuri in penitenciar.
Vedeti totusi sa nu repetati fapta pt ca locuri se fac zilnic.:)
Totusi, exista posibilitatea ca sa doarma si doua persoane in acelasi pat.