Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... dovada sediu pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

dovada sediu pfa

Pentru dovada sediu pfa mai este necesar certificatul si adeverinta de la finante, la fel ca la srl-uri?
Sau este suficient un contract de comodat, sau inchiriere?
Nu va mai contraziceti, va multumesc oricum tuturor, si va spun ca am rezolvat problema.
Concluzie: DGFP-ul nu are nici o legatura la infiintarea unui PFA, ci numai cu SRL-uri.
Dupa autorizare mergi cu plocon la finante, inainte te caciulesti numai la ORC.
zallyna, utilizator
Zallyna, ai avut nevoie de acordul vecinilor / asociatiei?
Apartamentul de sediu e in Bucuresti?
Popu a scris:

Zallyna, ai avut nevoie de acordul vecinilor / asociatiei?

Nu, nu este nevoie de nici un acord al nimanui pentru PFA.