avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 387 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... dovada sediu pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

dovada sediu pfa

Pentru dovada sediu pfa mai este necesar certificatul si adeverinta de la finante, la fel ca la srl-uri?
Sau este suficient un contract de comodat, sau inchiriere?
Cel mai recent răspuns: zallyna , utilizator 14:01, 14 Iulie 2011
Nu va mai contraziceti, va multumesc oricum tuturor, si va spun ca am rezolvat problema.
Concluzie: DGFP-ul nu are nici o legatura la infiintarea unui PFA, ci numai cu SRL-uri.
Dupa autorizare mergi cu plocon la finante, inainte te caciulesti numai la ORC.
Ultima modificare: Vineri, 20 Mai 2011
zallyna, utilizator
Zallyna, ai avut nevoie de acordul vecinilor / asociatiei?
Apartamentul de sediu e in Bucuresti?
Popu a scris:

Zallyna, ai avut nevoie de acordul vecinilor / asociatiei?



Nu, nu este nevoie de nici un acord al nimanui pentru PFA.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate face un contract de comodat pentru un apartament pentru care exista deja un contract de inchiriere a spatiului? cenescu cenescu Se poate face un contract de comodat pentru un apartament pentru care exista deja un contract de inchiriere a spatiului? Este vorba de un contract de ... (vezi toată discuția)
Actele necesare pentru a deschide o firma ce se va ocupa de locuri joaca pentru copii loredanatenea loredanatenea Imi poate spune si mie cineva ce acte imi trebuie pentru a deschide un loc de joaca pentru copii cu bouncere, casute, loc de organizat zile de nastere. Va rog ... (vezi toată discuția)
Dovada sediu social Marcel Mihalache Marcel Mihalache Am inteles ca dupa ultimele modificari la legea 31, contractul de comodat nu mai este acceptat la ORC ca dovada spatiu, ci numai contract de inchiriere ... (vezi toată discuția)