Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preluare firma-revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preluare firma-revisal

Am preluat de curand o firma noua cu 10 angajati,cum ar trebui sa procedez cu revisalul? Eu am facut in felul urmator:am scos de la itm o noua parola ,am introdus in revisal firma cu cei 10 salariati si acum cred ca pot face modificari,daca e nevoie,credeti ca este bine asa sau nu?
Vedeti daca aveti instalat pe calculator Microsoft .NET Framework 3.5 Service Pack 1
[ link extern ]
REVISAL 5.0 evaluare nu e functionabila acum, e in perioada de proba;
versiunea de Revisal in care puteti lucra acum e 2.4.0 .
gel a scris:

REVISAL 5.0 evaluare nu e functionabila acum, e in perioada de proba;
versiunea de Revisal in care puteti lucra acum e 2.4.0 .

Aceasta versiune este functionabila , nu va are disponibilă funcţia de generare şi transmitere a registrului.
Buna ziua,
Ma scuzati ca revin la aceasta discutie, dar intrebarea mea as incadra-o tot aici.
In cazul in care angajatorul reziliaza contractul cu firma ce s-a ocupat de completarea si transmiterea Revisalului, trebuie depusa o alta cerere pentru eliberearea unei noi parole sau o pot prelua pe cea existenta deja? Initial mi s-a spus ca o pot prelua, dar trebuie sa am decizia angajatorului. Totusi, din Ordinul 1918 inteleg ca trebuie o noua parola, din care cerere ITM-ul intelege si rezilierea contractului cu vechea firma... Ma puteti lamuri, va rog?
Va multumesc anticipat.
Prestatorul dvs are doar dreptul de folosinta al acelei parole ... dvs puteti opta intre a optine o noua parola sau a merge pe parola veche ... in general, in astfel de situatii se solicita o noua parola ....

Rezilierea contractului se anunta in scris ITM-ului si nu prin solicitarea unei noi parole ....