avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 488 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Preluare firma-revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Preluare firma-revisal

Am preluat de curand o firma noua cu 10 angajati,cum ar trebui sa procedez cu revisalul? Eu am facut in felul urmator:am scos de la itm o noua parola ,am introdus in revisal firma cu cei 10 salariati si acum cred ca pot face modificari,daca e nevoie,credeti ca este bine asa sau nu?
Cel mai recent răspuns: AndreeaSavu , utilizator 16:14, 27 Ianuarie 2012
Vedeti daca aveti instalat pe calculator Microsoft .NET Framework 3.5 Service Pack 1
[ link extern ]
REVISAL 5.0 evaluare nu e functionabila acum, e in perioada de proba;
versiunea de Revisal in care puteti lucra acum e 2.4.0 .
gel a scris:

REVISAL 5.0 evaluare nu e functionabila acum, e in perioada de proba;
versiunea de Revisal in care puteti lucra acum e 2.4.0 .


Aceasta versiune este functionabila , nu va are disponibilă funcţia de generare şi transmitere a registrului.
Buna ziua,
Ma scuzati ca revin la aceasta discutie, dar intrebarea mea as incadra-o tot aici.
In cazul in care angajatorul reziliaza contractul cu firma ce s-a ocupat de completarea si transmiterea Revisalului, trebuie depusa o alta cerere pentru eliberearea unei noi parole sau o pot prelua pe cea existenta deja? Initial mi s-a spus ca o pot prelua, dar trebuie sa am decizia angajatorului. Totusi, din Ordinul 1918 inteleg ca trebuie o noua parola, din care cerere ITM-ul intelege si rezilierea contractului cu vechea firma... Ma puteti lamuri, va rog?
Va multumesc anticipat.
Prestatorul dvs are doar dreptul de folosinta al acelei parole ... dvs puteti opta intre a optine o noua parola sau a merge pe parola veche ... in general, in astfel de situatii se solicita o noua parola ....

Rezilierea contractului se anunta in scris ITM-ului si nu prin solicitarea unei noi parole ....

Alte discuții în legătură

Probleme revisal dumi32 dumi32 Buna ziua am urmatoarea problema in ce priveste preluarea datelor din Revisalul vechi, anume imi apare urmatorul text : Baza de date incarcata nu ... (vezi toată discuția)
Probleme revisal dumi32 dumi32 In cazul in care toate contractele au fost transmise la ITM apoi sau pierdut datele, in urma unui virus, se poate reface Revisalul cu toti angajatii cu toate ... (vezi toată discuția)
Erori revisal estrela2126 estrela2126 am istalat versiunea noua a revisalului si mi apar urmatoarele erori:Baza de date incarcata nu indeplineste cerintele necesare preluarii: Versiune DB ... (vezi toată discuția)