Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Promovarea in functia de sef serviciu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Promovarea in functia de sef serviciu

Unde se desfasoara concursul de -promovare-in functia de sef serviciu ? La sediul primariei , la sediul ANFP sau la Consiliile Judetene ?
legea nr. 188/1999
Art.58
"(4) Agenţia Naţională a Funcţionarilor Publici poate delega autorităţilor sau instituţiilor publice, în condiţiile legii, competenţa de a organiza concursuri de recrutare pentru ocuparea funcţiilor publice de conducere generale şi specifice."
daca esti jmeker , ai pile si vrei sa n-ai probleme...vb la ANFP, aia deleaga la primarie/cj, competenta de a organiza concursul, participi de unul singur, si iesi pe primul loc..sau daca ai fluierat in biserica, iesi pe locul 3 :)
Multumesc, d.le mihaicalinescu! Amabil si prompt, ca de obicei.:) Numai bine!
In art.58 e vorba de recrutare.
In cazul promovarii se poate proceda la fel ? Adica sa se organizeze ocuparea postului prin PROMOVARE , la sediul primariei ?
daca deleaga anfp-ul, da. :)
OK:)