Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dupa depunerea raportarilor financiare 2010 ce pasii ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dupa depunerea raportarilor financiare 2010 ce pasii urmeaza pentru un SA

Dupa ce au fost depuse raportarile financiare pe 2010, ce pasii/documentatie trebuie efectuata pentru un SA tinand cont ca cifra de afaceri este sub 10 mil. lei?
Intrebarea a fost simpla dar o voi reformula. Ce acte trebuiesc intocmite de o SA dupa ce au fost depuse raportarile financiare aferente anului 2010? Daca exista raportari/documente care este termenul de depunere si unde trebuiesc acestea depuse?
Daca nu esti o societate care este obligata la audit sau nu este obligata la raportari deoarece este cotata la bursa de valori... atunci, nimic special.

Un SA depune aceleasi raportari fiscale ca un SRL. Nimic in plus.
Singurul lucru special ar fi raportul cenzorilor, care la SRL nu exista (decat pentru societatile cu mai mult de 15 asociati, la SRL).

Alberto Kurtyan
Greseala mea este ca am uitat sa specific ca nu este listata la bursa. Din cunostintele mele e necesara o hotarare aga, raportul cenzorilor si publicarea in mo. Daca am gresit cu ceva va rog sa ma corectati. Dupa ce sunt intocmite aceste acte, mai trebuie depus ceva la ANAF sau ORC?

Ms de rasp. Alberto
O societate SA, suspendata de CNVMR de la tranzactionare - este obligata sa mai depuna raportarile???

Multumesc!