Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termen 15 zile pentru apel?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

termen 15 zile pentru apel?

termen 15 zile pentru apel de la comunicare ,cauza program vizitare copil stabilit prin sentinta? multumesc/
Art.619 C.proc.civ- termenul de apel sau recurs in materia divortului este de 30 zile.Termenul se aplica si daca apelul priveste doar cererile accesorii pentru ca hotararea judecatoreasca are un caracter unitar. Nu veti gasi o dispozitie separata care sa se refere la acest aspect ci doar teorie si practica judiciara.