avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... termen 15 zile pentru apel?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

termen 15 zile pentru apel?

termen 15 zile pentru apel de la comunicare ,cauza program vizitare copil stabilit prin sentinta? multumesc/
Cel mai recent răspuns: sabrina05 , utilizator 12:01, 2 Iulie 2011
Art.619 C.proc.civ- termenul de apel sau recurs in materia divortului este de 30 zile.Termenul se aplica si daca apelul priveste doar cererile accesorii pentru ca hotararea judecatoreasca are un caracter unitar. Nu veti gasi o dispozitie separata care sa se refere la acest aspect ci doar teorie si practica judiciara.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autoritate parinteasca danyela2003 danyela2003 Autoritatea părintească în privinţa minorei , se va exercita de către reclamanta pârâtă. Stabileşte locuinţa minorei la reclamanta ... (vezi toată discuția)
Termen de apel pentru partaj bunuri comune tonidi tonidi Buna ziua, Poate sa-mi spuna cineva care este termenul de apel pentru o sentinta privind partaj de bunuri comune? Multumesc. (vezi toată discuția)
Divort gyuly_11 gyuly_11 buna ziua, am div pe 17 sept, intrebarea este, pot sa-mi cumpar casa din banii obtinuti din vz. casei in urma partajului, tinand cont ca sentinta nu este ... (vezi toată discuția)