Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... retinere permis pentru neacordare de prioritate-doresc ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

retinere permis pentru neacordare de prioritate-doresc contestatie

buna ziua. Vreau sa va cer parerea. Astazi 19 august mi-a fost retinut permisul pt 30 de zile pentru neacordare de prioritate. Eu consider ca masina la care nu am acordat prioritate era mai departe decat zicea agentul care mi-a retinut permisul. Agentul era singur neavand alti martori. Noi eram 3 in masina. Procesul verbal intocmit de catre agent NU l-am semnat, mi-a zis ca mi-l va trimite prin posta in aproximativ 2 saptamani. Are sens sa fac vreo contestatie? cum pot face contestatie fara proces verbal? sau pot obtine o copie a acestuia de la politie... va multumesc si sper sa ma puteti lumina in vreun fel.
HG 1391/2006 a fost modificata prin HG 56/2007
radu_doicescu a scris:

HG 1391/2006 a fost modificata prin HG 56/2007

Va multumesc pentru informatie.
Am constatat ca au fost modificate numai art. 29, 33, 35 si 39.
Art. 180, pe care l-am reprodus mai inainte, nu a afost afectat de aceasta modificare.
Numai bine va doresc.
Ioan Ciobanu, Expert judiciar