avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 689 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă noile coduri de procedura ce legi au daca vreau sa ...
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

noile coduri de procedura ce legi au daca vreau sa cumpar sa le am?

daca ati putea recomanda si niste autori sau edituri,mersi
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:39, 17 August 2011
sbdcl a scris:
daca ati putea recomanda si niste autori sau edituri,mersi


Nu putem, pentru ca ar insemna sa incalcam Regulamentul forumului. :)
Numai daca apar comentate si adnotate pot aparea si autori ... daca doriti numai Codul respectiv , il gasiti la Monitorul Oficial...
atunci ce lege sa caut?
Nodul Cod de procedura Penala (Legea 135/2010) - www.avocatnet.ro/content/art...

Noul Cod de procedura Civila (Legea 134/2010) - www.avocatnet.ro/content/art...
Ultima modificare: Marți, 16 August 2011
Alexandru Munteanu, Avocat
In Monitorul Oficial al Romaniei, partea I, nr. 409 din data de 10 iunie 2011 a fost publicata Legea nr. 71/2011 pentru punerea in aplicare a Legii nr. 287/2009 privind Codul civil.

www.avocatnet.ro/UserFiles/a...

Legea nr. 71 din 2011 pentru punerea in aplicare a Noului Cod Civil
www.avocatnet.ro/UserFiles/a...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

De unde obtin noul cod civil in format electronic? cristina888 cristina888 Buna ziua. Am si eu nevoie de noul cod civil in format electronic, care sa aiba o editura si un autor.Daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscatoare.Am nevoie ... (vezi toată discuția)
Legea nr. 134/2010 privind codul de procedurã civilã în forma republicatã (noul cod de procedurã civilã) Gabriela  Pintea Gabriela Pintea Legea nr. 134/2010 privind Codul de procedura civila a fost republicata in Monitorul Oficial, Partea I, nr. 545, din 3 august 2012 si poate fi consultata ... (vezi toată discuția)
Autoritatea de lucru judecat in noul cod civil Florentina_A Florentina_A Ca simplu utilizator sunt nevoita sa cer lamuriri asupra articolului corespondent din noul cod civil. In cel vechi autoritatea de lucru judecat era ... (vezi toată discuția)