Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă noile coduri de procedura ce legi au daca vreau sa ...
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

noile coduri de procedura ce legi au daca vreau sa cumpar sa le am?

daca ati putea recomanda si niste autori sau edituri,mersi
sbdcl a scris:
daca ati putea recomanda si niste autori sau edituri,mersi

Nu putem, pentru ca ar insemna sa incalcam Regulamentul forumului. :)
Numai daca apar comentate si adnotate pot aparea si autori ... daca doriti numai Codul respectiv , il gasiti la Monitorul Oficial...
atunci ce lege sa caut?
Nodul Cod de procedura Penala (Legea 135/2010) - www.avocatnet.ro/content/art...

Noul Cod de procedura Civila (Legea 134/2010) - www.avocatnet.ro/content/art...
Alexandru Munteanu, Avocat
In Monitorul Oficial al Romaniei, partea I, nr. 409 din data de 10 iunie 2011 a fost publicata Legea nr. 71/2011 pentru punerea in aplicare a Legii nr. 287/2009 privind Codul civil.

www.avocatnet.ro/UserFiles/a...

Legea nr. 71 din 2011 pentru punerea in aplicare a Noului Cod Civil
www.avocatnet.ro/UserFiles/a...