avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 767 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Cursuri de perfectionare pentru consilierii juridici
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Cursuri de perfectionare pentru consilierii juridici

As dori sa aflu unde as putea face niste cursuri de perfectionare pt. consilier juridic. Am auzit ca vor fi ceva cursuri la Mamaia in septembrie 2008 pentru juristi debutanti, daca stiti ceva si in legatura cu asta as dori detalii. Va multumesc!!
Cel mai recent răspuns: CLASOR CONSULT , Consilier juridic 21:29, 18 Octombrie 2009
Ar fi foarte bine dak ne-ati impartasi din experienta dumneavostra..cei care ati participat.
Cred ca sunt destui cai care vor sa urmeze un curs de specializare..mai ales in domeniul dreptului, pt ca nu prea sunt
Si in doar 4 zile sa obtii o diploma de expert jurist...eceva, nu credeti?
......daca se stie ceva de urmatorul curs pentru jurist expert (locatie,taxe,durata,etc) va rog sa postati pe forum!
sunt foarte interesata!
multumesc!
Eu am gasit la eag.ro acest curs. Este posibil sa se mai tina odata.Si eu sunt foarte interesata, din pacate este singura societate care face cursuri de perfectionare pentru expert jurist, sau cel putin asa am gasit eu......
Ma scuzati ca intervin dar sunt nelamurita.
Expert Jurist?
Nu am mai auzit aceasta titulatura!
Si in ce domeniu al dreptului?
Pot sa ajung in 3-4 zile expert jurist in toate ramurile de drept?
Daca stiam mai demult nu mai pierdeam 4 ani prin facultate !
Da, in doar patru zile poti obtine o astfel de diploma.
Codul COR este 242904.Deci exista...B-)
Referitor la cei patru ani de facultate trebuie sa spun ca pentru a te inscrie la aceasta specializare tb sa ai studii superioare.Deci cei patru ani de facultate nu au fost in zadar....sau macar patalamaua nu:))

Alte discuții în legătură

- este obligatorie înscrierea în colegiul consilierilor juridici ... oanaportar oanaportar - Este obligatorie înscrierea în colegiul consilierilor juridici ? Bună ziua ! Vă rugăm să ne ajutați cu un răspuns cu privire la următoarea ... (vezi toată discuția)
Avocati de bussines? Iulian81 Iulian81 Va salut! Cam ce domenii de drept ar trebui sa cunosc la perfectiune pentru a deveni avocat de bussines? Si totodata unde as putea sa gasesc indrumatori ... (vezi toată discuția)
Incadrarea in munca monique32 monique32 Ma numesc Monica şi lucrez intr-un spital. Acum 4 ani am absolvit cursurile postuniversitare de specializare in Informatică şi am fost incadrată la ... (vezi toată discuția)