Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... atac la persoana
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

atac la persoana

buna seara...vin sa discut cu dvs o problma care imi cam da batai de cap..acum 2 ani si jumate am cunoscut un individ..am fost impreuna 2 ani...acum individul respectiv ma ameninta cu bataia si cu restrictia in anumite institutii de invatamant.. ce as putea sa fac sa se opreasca? efectiv m-am saturat de ceea ce face
Daca amenintarile sunt de natura sa va alarmeze, faceti o plangere la politie, indicati martorii care au auzit aceste amenintari si eventualele probe pe care le mai aveti.
Sa speram ca se va potoli.
eu as vrea sa stiu daca aceste conversatii de pe messenger mi-ar putea folosi in vreun fel...
Cu siguranta ca folosesc, in astel de cazuri si daca se doreste se pot face verificari ale ip-ului, expertize informatice, filaje....etc. Infractiunea este infractiune nu are importaanta ca se poate alege cu o amenda sau cu o condamnare importanta este securitatea persoanei.#-o
ContSters213050, utilizator
ioana_livia a scris:

eu as vrea sa stiu daca aceste conversatii de pe messenger mi-ar putea folosi in vreun fel...

Ele vor ajuta daca inca le mai pastrati in calculator, daca nu mai detineti arhiva messenger si le aveti listate pe o hartie...nu este suficient.
Sunt multe de spus in acest sens insa esential este sa se permita expertizarea conversatiilor .
am absolut toate conversatiile...sunt in arhiva messenger-ului..si mai am si sms-uri din partea lui...