Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... prelungire contract de munca perioada determinata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

prelungire contract de munca perioada determinata

buna ziua. Am urmatoarea situatie: un contract individual de munca pe perioada determinata incheiat in data de 11.06.2009, a fost prelungit cu 2 acte aditionale. Intrebarea mea este daca mai poate fi prelungit cu inca un (1) act aditional pana la 36 de luni. Va multumesc frumos pentru ajutor.
cili1959 a scris:

va multumesc pentru raspunsunsuri.Mai am o nelamurire fiind personal bugetar (domeniu sanitar), incheierea unui nou contract de munca presupune organizarea un nou concurs pentru ocuparea postului resp

Intr-adevar, angajarea in sectorul bugetar se face pe baza de examen sau concurs.

====
Nu cred ca trebuie confundata incheierea unui c.i.m. pe durata determinata , cu prelungirea duratei acestuia ... asa, cu a aratat @ Arel , legea nu prevede numarul maxim de prelungiri a unei durate inauntrul termenului de 36 de luni ... ci doar impune respectarea conditiilor in care se poate face angajarea pe durata determinata.