Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... consultanta in afaceri pentru militari
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

consultanta in afaceri pentru militari

Buna ziua,
poate cineva este in masura sa-mi dea un sfat referitor la urmatoarea problema:...?
- as vrea sa deschid o mica afacere cu e-comert din UE si extra-comunitar si numai.
PROBLEMA: lucrez in armata si..cred ca nu am voie.
Legea 80/1995 privind statutul cadrelor militare prevede că militarilor le este interzis să fie asociaţi unici ori să participe direct la administrarea sau condu­cerea unor organizaţii sau societăţi comerciale.
Nu asociat unic...Atunci simplu asociat se poate? Poate formularea este eronata, intreb pentru ca nu ma pricep. Nu administrez si nu conduc organizatii sau societăți comerciale.
dragos081975 a scris:

Nu asociat unic...Atunci simplu asociat se poate? Poate formularea este eronata, intreb pentru ca nu ma pricep. Nu administrez si nu conduc organizatii sau societăți comerciale.

Nu puteti.

Multumesc.
La
www.avocatnet.ro/content/for...
, ce sfat imi puteti da? Va fi cineva de incredere oficial si eu voi fi cu munca.