Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... drepturi ale fostului sot asupra copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

drepturi ale fostului sot asupra copilului

dak in hotararea mea de divort nu este mentionat niciun program de vizita pt copil,deoarececa fostul sot nici nu s-a prezentat la divort ce drepturi mai are el asupra copilului care avea 11 luni cand am bagat divortul iar acum are aproape 6 ani,iar copilul nici nu il cunoaste
u.b.i.k. a scris:

Exista nu numai o probabilitate diferita de 0 catatal sa-i faca rau ci si una, tot diferita de 0 ca mama sa-i faca rau? Exista! Chiar daca cea din urma este ridicol de mica.

Eu nu cred ca cea din urma e foarte mica, eu cred ca avand o astfel de mentalitate SIGUR acel parinte deja ii face rau...

Am intalnit si parinti si bunici care vorbeau la telefon cu un sugar si, sincer, nu am intalnit pe nimeni sa spuna ca se comporta anormal. Ma socheaza ca cineva ar putea sa considere astfel.

Sunt perfect de acord cu tine, Adalbert; judecatorul nu e un asigurator sa evalueze riscuri. E un fel de discutie despre cum sa ne pazim de drobul de sare...
Liliana Gradinaru, Avocat