Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Dovezi judecata
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Dovezi judecata

asi fi foarte recunoscatoare daca ar putea cineva sa ma ajute si in cazul meu:

am imprumutat o suma de 4000 euro in timp ce am fost logodita, logodnicul avand ceva probleme la firma (tin sa precizez ca nu am dat toata suma o data) si nu am semnat nici o declaratie notariala am mers pe incredere + ca eram intr-o relatie si urma sa ne casatorim, pe atunci nu se punea problema ca vom ajunge aici....

asi putea folosi in instanta de judecata urmatoarele probele?: (si cat de doveditoare ar fi probele pentru judecator.. ? )

1. corespondenta electronica intre mine si parat (se vede clar de la ce IP adresa sa trimis mesajul si ca e de la el de acasa ....)
2. discutiile pe mesenger - unde recunoaste suma , si termenii pana cand imi va restitui banii
3. tranfer de bani prin western union
4. martori ca iam dat suma de bani

Multumesc anticipat!

inga_irinuca, utilizator
multumesc !!!!
asi putea cere si interogatoriul persoanei ?
Este chiar indicat.
:yes:
multumesc !