avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 197 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CFP SE INREGISTREAAZA IN REVISAL CF H.G 500/2011?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CFP SE INREGISTREAAZA IN REVISAL CF H.G 500/2011?

Buna ziua,as dori sa stiu si eu
1. concediile fara plata a angajatilor se inregistreaza in Revisalul cel nou?
2.se inregistreaza ca si suspendare?
3.se inregistreaza cfp-urile,numai cele dupa 01.08.2011?
4. cu ce art se suspenda in noul Revisal?
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 20:48, 25 Ianuarie 2012
am cfp incepand cu data de 05.01.2012 pana pe 25.01.2012 si nu am transmis in revisal, decat abia azi pe 25 cand de fapt se termina si perioada de suspendare.Pot opera in revisal azi suspendarea din urma si totodata incetarea suspendarii?
Da, puteti face asa ceva ... deoarece termenul de transmitere a suspendarii c.i.m. este de 20 de zile lucratoare de la data suspendarii ....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal concediu fara plata danyyyyy danyyyyy buna ziua, cum se inregistreaza in revisal concediu fara plata, nici nu stiu daca se inregistreaza si daca se inregistreaza unde trebuie sa se scrie de ex. o ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata Arion Ramona Arion Ramona Buna ziua,problema e urmatoarea:am 2 salariati care sunt in concediu fara plata din 24.08.2011-27.12.2011.Deci la data incetare suspendare trec 27.12.2011 sau ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata de o zi in noul revisal popanaid popanaid Am cativa angajati care au avut numai 1 zi de concediu fara plata. ex: 20 apr. Trec data de inceput suspendare 20.04, data de sfarsit tot 20.04, dar nu ma ... (vezi toată discuția)