Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Anvelope All seasons
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Anvelope All seasons

Buna ziua!
Anul trecut mi-am cumparat 4 cauciucuri all seasons KAMA - Rusesti, sunt noi noute pentru ca le-am folosit maxim 500 km. Marea mea problema este ca nu au inscriptionate literele M+S dar in schimb scrie pe ele all seasons si am cele patru desene (frunza, soare, nor, fulg). Am voie sa merg cu ele??:)
Din cate am inteles anvelopele anvelopele all seasons trebuie obligatoriu sa aiba inscriptionate una din combinatiile de litere. Incercati sa obtineti de la un dealer auto, de preferinta de la cel de la care ati cumparat anvelopele o confirmare ca anvelopele pot fi utilizate pe drumuri cu zapada, noroi, polei, gheata etc in sezonul de iarna.