Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acordare diurna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acordare diurna

Puteti sa-mi spuneti, va rog, da ca se acorda diurna in cazul unei delegatii in cazul in care ai cazarea si masa asigurata? transportul sa facut cu autoturismul intreprinderii, iar toata plimbarea a durat de joi dimineata (ora 7) pana sambata dimineata la ora 4.

Va multumesc!
adinaadina a scris:

Puteti sa-mi spuneti, va rog, da ca se acorda diurna in cazul unei delegatii in cazul in care ai cazarea si masa asigurata? transportul sa facut cu autoturismul intreprinderii, iar toata plimbarea a durat de joi dimineata (ora 7) pana sambata dimineata la ora 4.

Va multumesc!

Avand in vedere dispozitiile Hg nr.1860/2006, beneficiati de diurna pentru 2 zile (joi dimineata ora 7 - sambata dimineata ora 4).