avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acordare diurna
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acordare diurna

Puteti sa-mi spuneti, va rog, da ca se acorda diurna in cazul unei delegatii in cazul in care ai cazarea si masa asigurata? transportul sa facut cu autoturismul intreprinderii, iar toata plimbarea a durat de joi dimineata (ora 7) pana sambata dimineata la ora 4.

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:43, 4 Octombrie 2008
adinaadina a scris:

Puteti sa-mi spuneti, va rog, da ca se acorda diurna in cazul unei delegatii in cazul in care ai cazarea si masa asigurata? transportul sa facut cu autoturismul intreprinderii, iar toata plimbarea a durat de joi dimineata (ora 7) pana sambata dimineata la ora 4.

Va multumesc!


Avand in vedere dispozitiile Hg nr.1860/2006, beneficiati de diurna pentru 2 zile (joi dimineata ora 7 - sambata dimineata ora 4).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Diurna Cumpanasoiu Cumpanasoiu Daca am plecat in delegatie luni la ora 6 iar la ora 14.30 am inceput lucrul fiind schimbul 2 pe aceasta zi am dreptul la diurna? Mentionez cu sunt detasata in ... (vezi toată discuția)
Diurna minima? oanita28 oanita28 Buna, As dori sa stiu care este diurna minima pe care un salariat al unei companii private o poate primi pt deplasari in tara. Multumesc! (vezi toată discuția)
Diurna srl 2010 cristian_barna cristian_barna Pe perioada delegării şi detaşării în altă localitate, în interesul serviciului, care este suma ce se poate deconta zilnic si unde este reglementat ... (vezi toată discuția)