Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... restituire taxa poluare cu sau fara dobanda lagala?
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

restituire taxa poluare cu sau fara dobanda lagala?

Mi-a fost respinsa de Curtea de Apel solicitarea de plata a dobanzii legale pentru plata taxei de poluare, solicitare admisa de Tribunal. Are vreo sansa de izbanda o cerere de revizuire in baza art. 21 din Legea 554/2004? Ce hotarare a CJUE pot sa invoc in cazul unei eventuale cereri de revizuire?
sunt in aceeasi situatie ca tine, am decizia definitiva de la curtea de apel craiova..care obliga parata la plata sumei fara dobanda sau cheltuilei de judecata. Asa ceva n-am mai auzit trebuie sa fie o metoda sa ceri revizuirea sentintei cu plata dobanzii si judecatei. Eu astept motivarea si sunt hotarat se merg cu ei pana la curtea europeana.