Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Baroul Ilfov primeste oficii ?!
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Baroul Ilfov primeste oficii ?!

Sa ne "edifice" si pe noi careva care este situatia reala actuala cu Baroul Ilfov?

[ link extern ]

Un Presedinte de Instanta s-a pronuntat in favoarea acestui Barou pe onorariul avocatilor din oficiu.
radusava a scris:

Da, se pare ca sunt sau vor fi doua barouri ilfov!
Se pune problema care este cel legal infiintat?!

Citez din ce am citit recent :

".... Adresa prin care UNBR – Gheorghe Florea nega in 2006 ca ar avea Baroul Ilfov membru component al uniunii

Prin adresa nr. 495 din 11.07.2006, UNBR – Gheorghe Florea a informat Parchetul Judecatoriei Brasov urmatoarele:

“Adresa dvs. nr. 4671/P/2006 din 04.07.2006, prin care solicitati UNBR sa comunice daca numitul BLEAH SERGIU, cercetat penal sub aspectul savarsirii infractiunii prevazute de art. 281 Cod penal, raportat la art. 25 din Legea nr. 225/2004 de modificare a Legii nr. 51/1995 pentru organizarea si exercitarea profesiei de avocat '...daca acesta figureaza pe tabloul avocatilor vreunui barou din tara membru al UNBR si daca exista Baroul Ilfov membru al UNBR', a fost inregistrata la UNBR la nr. 495 din 10 iulie 2006... "

Detalii la :

[ link extern ]