Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu de odihna in perioada de preaviz
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu de odihna in perioada de preaviz

Buna ziua,
As vrea sa ma ajutati cu un raspuns si anume,daca am 7 zile de concediu de odihna neefectuate aferente anului 2010,iar in data de 14.12.2011 am primit preaviz de incetare a CIM,cu restructurarea postului pe motive economice,preaviz ce reprezinta 20 de zile lucratoare,aceste 7 zile de concediu de odihna imi vor fi platite sau sunt nevoit sa le efectuez si daca trebuie sa le efectuez cum influenteaza acestea perioada de preaviz(stiind ca in perioada de preaviz programul de lucru este de 4 ore).Aceste 7 zile de CO acopera 14 zile de preaviz?
In plus as vrea sa aflu daca zile de CO neefectuate din 2011(24 zile)vor fi platite de angajator.

Multumesc.
Multumesc pentru sfaturi!