Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Tanto, iti strica 80.000 de lei?
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Tanto, iti strica 80.000 de lei?

E titlul unui articol de pe Realitatea care mie in dimineata asta mi-a varsat paharul:
[ link extern ]

Imi este greu sa accept ca sunt atat de multi oameni care pot crede in ce promite Dan Diaconescu. Ma doare stomacul cand citesc despre procentele lui in sondaje, sper din tot sufletul ca nu de la PP-DD vor fi parlamentarii care vor face jocurile in locul UDMR.

Citind articolul mi-am adus aminte ca doamna Letitia, una dintre cele mai calme persoane pe care le cunosc, s-a enervat pentru ca am pus la indoiala promisiunile lui DD.

Vorbeam cu dumneaei la telefon; se auzea ca-i merge televizorul si mi s-a parut ca e DD. Am intrebat-o:
- Va uitati la OTV?!
Nu i-a placut tonul si m-a pus la punct:
- Ar trebui sa te uiti si dumeta, ca numa’ asta tine la popor, restu’ toti ne mint!
Am facut o incercare (credeam ca ma considera desteapta, de-aia mi-am permis :rolleyes: ):
- Doamna Letitia, ce promite el e imposibil, nu are cum sa dea oamenilor atatia bani!
Am suparat-o si mai tare:
- Si daca nu da toti banii, macar ii baga la puscarie pe astia care fura!
A stat putin si a adaugat:
- Astia de la oras numa’ la bani se gandesc.
:O (eu)
Noroc ca a completat:
- Nu zic de dumeta.
Am mai vorbit de atunci, insa nu politica.

Ce se intampla cu electoratul roman?
un anonim, acum 2 ani si 3 luni...

Sa ne gandim logic, pana in noiembrie 2009 OTV nu a avut o opinie politica clara, apoi brusc apare petarda de Udrea, Boc, Base in emisiuni live.

De ce cred ca PP nu e alceva decat o miscare a lui Base:

Simplul PDL, ca partid, va fi distrus dupa guvernarea apocaliptica a lui Boc, mumia Stolojan a fost resuscitata deja de 3 ori, asa ca vrajeala portocalie nu mai tine, si iata la drum de seara o noua solutie.

Sa nu uitam un lucru. Cum Becali a fost arestat a sarit in sondaje ca simpatie cu 10 %. Morala, stigmatizeaza un om si il faci martir.

Asta face Basescu cu inteligenta lui diabolica, creeaza un martir pe Dan Diaconescu, arestari, DNA,.... (cat de tampit sa fii sa crezi ca DD ar cere spaga 25 mil. euro), naste o noua formatiune PP, poate intra chiar si in anticipate in felul asta si obtine cu PDL 10% si cu PP 40% si isi asigura in continuare o majoritate in Senat si Parlament.

:rolleyes:
ddu' pare c-a scapat de (nu mai e) "cel mai enervant (si penibil, desigur) politician in 2012"...

gigi becali: „Tot anul 2012 am fost supărat din cauza unor politicieni. Dar cel mai mult m-a scos din sărite preşedintele Traian Băsescu.":rofl:

ContSters257414, utilizator