Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Taxa caiet de sarcini
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Taxa caiet de sarcini

Cum se stabileste taxa unui caiet de sarcini? Am incercat participarea la o licitatie si mi s-a parut cam mare pretul unui caiet de sarcini si anume 200lei, si licitatia nici nu are o valoarea prea mare.
Nicio procedura nu se demareaza fara transmiterea unui anunt/invitatie de participare, indiferent ca e in SEAP sau nu. Daca e in SEAP, la sectiunea I trebuie sa urmariti daca e bifat OUG 34.

Daca dvs. ati citit un anunt de intentie, urmariti daca s-a publicat si un anunt de participare. Numai in cele din urma se publica DA.
Ma indoiesc ca DA se vinde in cazul respectiv si nu s-a publicat in anuntul de participare.