Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Beneficii daca PFA angajeaza somer?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Beneficii daca PFA angajeaza somer?

Buna ziua.

As dorii sa stiu daca un PFA angajeaza un somer sau un absolvent cu 2ore pe zi este scutit pe 1 an de plata cartii de munca a acelei persoane.
Va rog sa imi ziceti care sunt beneficiile de care are parte un PFA daca angajeaza un somer sau un absolvent si care sunt conditiile care trebuiesc indeplinite.

Va multumesc anticipat
In mod sigur alt somer nu mai angajez si daca as putea sa ma intorc in timp ar fi excelent pentru ca la ora aceasta n-as mai avea conventie cu cei de la somaj.