Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 schimbare de sediu social
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

schimbare de sediu social

Buna. Am si eu o intrebare. Daca societatea isi schimba sediul social care e procedura pentru recodificare?
:offtopic:
avluci a scris:
Tinand cont ca nu are alte modificari decat schimbarea de sediu, in cele 2000 de caractere intra si recodificarea.

Mai stii... Daca are tot CAEN-ul nu cred :)
:offtopic:

Si daca are tot CAEN-ul, tot o singura fraza trebuie sa apara in hotararea AGA, deci oricum nu depasesti cele 2000 de caractere.:yes:
Nu stiu, sunt tot felul de judecatori si unii nu admit cereri de acest gen daca nu prevezi exact textul rezultat al actului constitutiv...
avluci a scris:

:offtopic:

Si daca are tot CAEN-ul, tot o singura fraza trebuie sa apara in hotararea AGA, deci oricum nu depasesti cele 2000 de caractere.:yes:
BUNA! EU SUNT MAI NOU
SI AM SI EU O INTREBARE
DACA SE POATE SCHIMBA UN SEDIU SOCIAL INTR-O LOCATIE IPOTECATA" APARTAMENT CU IPOTECA"
misha2000, utilizator
parerea mea este ca(eu asa procedez) sedepun in acelasi timp 2 lucrari si anume: cererea de actualizare a obiectului de activitate cu certificatul original de inregistrare intr-un dosar si cerere de inregistrare mentiuni cu dovada noul sediu in copie, hotarare agasi anexa, act constitutiv actualizat si declaratie privind activitatea la sediu in alt dosar. depuse odata vor fi gata in 5-7 zile si plateste doar taxele aferente schimbarii sediului.

Data post: Duminica, 1 Februarie 2009, 14:15
platesc am vrut sa zic pt ca e mai multe.scuze :D:P

Cornel Vasile, Consilier juridic